Bizden Haberler

Kıl Çadır Dokuma

Özellikle kafe işletmelerinde otantik yansımaları kullanan kişilerin tercih ettiği ürünlerden biri de kıl çadırlardır. Kıl çadır dokuma uygun maliyetli olmasından dolayı özellikle kafelerde en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır.

 

Kıl Çadır Özellikleri Nelerdir?

 

Kıl çadırlar bilindiği gibi Yörükler tarafından Türk kültürüne kazandırılmış el emekleri arasında yer almaktadır. Günümüzde ise üretimi fabrikalarda makinalar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu nedenle fabrika ürünü olmasından dolayı da kolay bir şekilde imalat edilen ve işletmelerde düşük maliyetli olarak kullanılabilen ürünler arasında yer almaktadır.

 

Kıl çadır bilindiği gibi keçi yününden elde edilir. Bu nedende soğuğa karşı dayanıklı, su geçirmez bir özelliği vardır. Aynı zamanda gölgelenmek amacı ile de kullanıldığından yaz aylarında da kullanılabilmektedir. Kıl çadırın bilinen bir diğer özelliği ise haşerelere karşı etkili olduğudur. Yapısından dolayı akrep, yılan ve benzeri zararlı hayvanların yaklaşmasını önlemektedir. Bu nedenle de özellikle doğal mekânlarda, ağaç altlarında kullanılabilmektedir.

 

Kıl Çadır Nasıl Değerlendirilebilir?

Kıl çadır kullanmak isteyen kişiler kıl çadırları işletmelerinde kullanabilmektedir. Özellikle yaz aylarında veya kış soğuklarında kullanılabilir olmasından dolayı açık alanda bulunan sezonluk kafelerde oldukça sık tercih edilmektedir. Kıl çadırlar aynı zamanda otantik bir görünüm sağladığından dolayı şark köşeleri gibi alanlarda da değerlendirilmektedir.

 

Özellikle kalabalık şehirlerde avmlerin gürültüsünden sıkılan kişiler sakin, huzurlu ve otantik yerlerde vakit geçirmekten hoşlanırlar. Kıl çadır dekorasyonundan yararlanarak kafe ve restoranlarınızda otantik bir hava yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir